Зверніть, будь ласка, увагу на 8 питань, які допоможуть зрозуміти як ви відпочиваєте!
1. Скільки годин у середньому ви спите щоночі?
- Зазвичай близько 7-8 години, навіть якщо я подорожую.
- Упродовж тижня в середньому 6 годин на день, потім відновлююсь на вихідних.
- Це залежить від днів та періоду: іноді 4-5 годин, іноді навіть 9.
   Потреба уві сні змінюється протягом життя, поступово зменшуючись із віком. Так, якщо дитині для відновлення енергії потрібно 8–10 годин, то людині похилого віку може знадобитися 5–6 годин, і це не вважається безсонням.
Однак, нижче за мінімальну тривалість 4-5 годин, відпочинок стає недостатнім для всіх.
2. Чи швидко ви засинаєте?
- Ні, мені завжди потрібно не менше півгодини, перш ніж я зможу по-справжньому заснути.
- Іноді мені потрібно кілька хвилин заснути, але іноді ввечері це може зайняти багато часу.
- Зазвичай я засинаю навіть не усвідомлюючи цього, навіть перед монітором чи з книгою в руці!
   Якщо вам знадобиться більше півгодини, щоб заснути, це може бути симптомом порушення сну. Якщо явище триває більше години, ми маємо справу з початковим безсонням.
3. Що робити, якщо не можеш заснути?
- Я залишаюся в ліжку і думаю про події щойно минулого дня і про те, що мені потрібно зробити наступного дня, особливо якщо це напружений період життя.
- Я починаю читати чи встаю, слухаю розслаблюючу музику та п'ю трав'яний чай, сподіваючись, що це допоможе заснути.
- Я включаю комп'ютер, дивлюся новини, шукаю людину з якою можна поспілкуватися по соц.  мережі, або дивлюсь Instagram чи Facebook.
   Якщо труднощі із засипанням пов'язані з тривогами та переживаннями, то роздуми в ліжку, звичайно, не покращать ситуацію. Краще встати, випити чогось гарячого, наприклад, молоко з медом і спробувати розслабитися. Однак увімкнути ПК заборонено: ви ризикуєте залишитися приклеєним до монітора до світанку.
4. Ваші ночі спокійні чи неспокійні через часті пробудження?
- Після вимкнення світла настає повна темрява, я засинаю. Іноді мені сняться сни, але я мало що пам'ятаю.
- Я завжди прокидаюсь хоча б один раз, щоб випити води або сходити в туалет, але потім знову засинаю.
- У мене, як правило, неспокійний і фрагментований сон, особливо коли потрібно вирішити якесь практичне завдання чи я трохи засмучений.
  Кожному буває прокидатися вночі через те, що ви хочете пити, вам потрібно в туалет або ви заснули в незручній позі, але якщо це явище випадкове і ви відразу ж після цього знову засинаєте, це не проблема.
5. Ви хропете під час сну?
- Моя сім'я постійно скаржиться на шум, який я видаю під час сну, але я ніколи не помічав, щоб я хропів. На мою думку, вони перебільшують.
- Я не хропу, але, мабуть, багато кручусь і голосно розмовляю уві сні.
- Ні, у мене ніколи не було проблем із хропінням.
  Хропіння, про яке людина часто не підозрює, є однією з основних причин фрагментованого та неспокійного сну, що характеризується стомлюваністю, дратівливістю та нервозністю протягом дня, а також підвищеним серцево-судинним захворюванням. Розпізнавання та лікування хропіння має важливе значення для покращення якості вашого життя. Однак збудження, пов'язане з динамічними сновидіннями, рухи уві сні, абсолютно нешкідливе, якщо воно не викликає частих пробуджень тих, хто спить поряд з вами!
6. О котрій ти прокидаєшся вранці і як ти почуваєшся?
- У будні дні о 7.00, але тільки по робочих днях. Це справжнє зусилля, якби не будильник, спав би, спала б, спав, спала б!
- Завжди дуже рано, не пізніше 5.30-6.00, навіть у вихідні. Як тільки я розплющую очі, я відразу ж цілком працездатний.
- Це залежить від того, коли я ліг спати. Зазвичай я встаю між 7.00 та 8.00, але мені потрібен деякий час, щоб увійти в контакт із реальністю.
   Час вашого пробудження залежить від вкрай суб'єктивних ритмів (внутрішнього біологічного годинника), а також факторів навколишнього середовища (зокрема, кількості світла, температури та пори року). Таким чином, є ті, хто спокійно прокидається о 6.00 та ті, хто хотів би поспати до 10.00. Однак, якщо в якийсь момент ви без будь-якої причини почнете прокидатися набагато раніше звичайного (наприклад, близько 4-5 ранку), а потім відчуєте втому протягом дня, ситуацію необхідно вивчити, це може бути «термінальне безсоння» (стосується останньої фази сну) або бути ознакою розладу настрою.
7. Протягом дня ви відчуваєте втому, сонливість чи труднощі з концентрацією уваги?
- Так, особливо в другій половині дня бажання подрімати досягає сильного бажання.
- Так, я завжди трохи втомлений та незосереджений. На щастя, кава допомагає.
- Ні, я відчуваю себе енергійним, чуйним і пильним до пізнього вечора, навіть коли багато працюю.
   Якщо вам важко вставати вранці, і ви завжди відчуваєте втому, і розсіяність протягом дня без очевидних причин, вам слід поговорити з лікарем, оскільки причиною цього явища може бути проблема зі здоров'ям. Двома можливими причинами цих проявів є погана якість сну або розлад настрою, можливо, легкий і невиразний відразу (атипова або замаскована депресія).
8. Ідея лягти спати ввечері...?
- Моя відповідь - нарешті ми спимо... і мріємо!
- Це змушує мене задуматися про те, як було б чудово одразу заснути, не турбуючись як це вийде.
- Я про це мрію, але це мене трохи турбує, бо я вже знаю, по-справжньому відпочити буде непросто.
   Якщо думка про те, щоб лягти спати, викликає занепокоєння, пов'язане з труднощами засинання, слід обговорити проблему з лікарем, щоб зрозуміти, чи маємо ми справу з тривогою, породженою хронічним розладом сну, або, навпаки, це сон є одним із наслідків раніше існуючого тривожного розладу. В обох випадках проблему можна вирішити за допомогою препаратів та дотримання правил гігієни сну.
Що робити для гарного відпочинку?
Багато питань, багато відповідей, індивідуальних, тому що кожна людина, молода, стара, висока, невисока, худа, чоловік або жінка - унікальні, зі своєю власною особливістю фізіології сну.
То що робити для гарного відпочинку? І насамперед, кому довіряти? Спеціаліст сну - сомнолог - лікар, до якого можна звернутися при проблемах зі сном. Виявити захворювання може лише лікар - сомнолог, після проведення сомнологічного обстеження - це правильний шлях. Знайти його важко, почніть із візиту до сімейного лікаря!
Чому так важливо дбати про гарний сон?
Дорогий читачу, в житті ти витрачаєш багато грошей на машину, одяг, подорожі. Але, не забувайте! Місце, де ви проводите в середньому третину свого життя - ваше ліжко, яке, не те, що багато хто собі уявляє! Дизайн ліжка є вториним! Ліжко – це основа, матрац та подушка!
Проаналізуйте стан матраца! Чи такий він добрий? Може, варто дізнатися, що нового з'явилося в цих товарах? І, якщо сомнолог – спеціаліст сну, то наші менеджери – фахівці, які запропонують вам відмінний матрац!
Подивіться наші пропозиції на нашому сайті ortomatrass.com.ua/ua !

  Не забувайте серед того, що завдяки великому одужанню, що відбувається в нічний час, якість життя вдень покращується як для нас, так і для близьких людей; вдома, на роботі, у близьких стосунках! Запрошую вас негайно замислитися та отримати інформацію, щоб покращити якість свого життя!
            З повагою до Вас адміністратор сайту ortomatrass.com.ua/ua!