ДУЖЕ ВАЖЛИВО!

Думаємо, що ви про все це вже знаєте! Але ми все ж таки вирішили ще раз підсумувати і нагадати про важливе!

                                           Коли ви лягаєте спати?

Регулярний час сну та достатня тривалість сну мають вирішальне значення для нашого здоров'я. Вони стабілізують ритм сну та активність організму, що впливає на важливі процеси всередині організму та, отже, на імунну систему. Дорослій людині необхідно спати від 7 до 9 годин щодня, щоб організм міг відновитися та обробити інформацію, отриману в попередній день. Тому, якщо ви щодня лягатимете в один і той же час, ви будете активнішими вранці і тим самим підвищите свою якість життя. Достатня кількість сну покращить вашу увагу і зробить стійкою до стресу. Сон менше 7 годин може спричинити ризик виникнення проблем зі здоров'ям! Не дивуйтеся, це навіть впливає на збільшення ваги, виникнення діабету, серцевої недостатності, депресії та інші хронічні захворювання. Обов'язково спіть щонайменше 7 годин на добу! Здоровий та спокійний сон зміцнює ваше тіло та розум і сприяє вашому здоров'ю!

                                                         Стільниковий телефон у ліжку?

Лягаємо ввечері в ліжко і швидко дивимося на свій смартфон або планшет - хто зараз це не робить? Але вечірній медіа-марафон порушує ваш сон і має негативні наслідки як фізичні, так і психологічні. Синє світло технічних пристроїв обманює організм і уповільнює вироблення гормону сну – мелатоніну. Результат – дорогоцінний сон втрачено. Крім того, думки кружляють у вашій голові після тривалого перегортання різних соціальних мереж. Це ускладнює швидке засинання і робить сон неспокійнішим ночами. Тому наша порада – дайте своєму тілу перед сном перерву у перегляді медіа та відкладіть у бік смартфон за 1–2 години до сну.

                                           Тепло чи холодно?

Температура у приміщенні під час сну має вирішальне значення для спокійного сну. У спальні з комфортною температурою можна легко заснути, проспати всю ніч. При потрібній температурі в спальні скорочується кількість перерв уві сні і підвищується якість сну. Ви можете самі впливати на температуру у своїй спальні за допомогою регулярного провітрювання, правильного підбору постільної білизни та одягу за сезоном. Зазвичай температура у приміщенні має становити від 15 до 20 градусів тепла, щоб забезпечити гарний нічний сон.

                                                                              Що ви їсте перед сном?

Їжа та сон – дві речі, які ми робимо щодня і які пов'язані між собою сильніше, ніж ви думаєте. Якщо ви погано спите, це часто впливає на шлунок і у вас знижується апетит. Якщо ви з'їсте занадто багато ввечері, ви лежатимете без сну вночі і гірше спати. Тому важливо коли і що ви їсте ввечері. Останній прийом їжі слід приймати приблизно за 2-3 години до сну, щоб організм встиг її переварити. Слід уникати жирної та важкої їжі, а також напоїв із кофеїном та сильних спецій. Легкозасвоювані страви, які полегшують травлення та щадять шлунок – це найкраще, що ми рекомендуємо.

                                       Як часто ви займаєтесь спортом на свіжому повітрі?

Активні заняття спортом на природі покращують кровообіг та сприяють здоровому та спокійному сну. Регулярні заняття спортом на свіжому повітрі знижують стрес, стимулюють вироблення гормону сну мелатоніну та підтримують природний ритм сну та бадьорості. Якщо ви підтримуєте форму і достатньо займаєтеся спортом протягом дня, ви краще засинатимете і міцніше спатим ночами. Якщо ви активно рухатиметеся по 30–45 хвилин на день, це позитивно позначиться на вашому сні. Якщо у вас немає часу на спорт, спробуйте включити фізичні вправи у своє повсякденне життя. Наприклад, долайте відстані велосипедом або пішки, а не машиною або автобусом.

                                                                Як часто ви приділяєте час відпочинку?

Хороша книга, розслаблююча музика, заспокійлива ванна, запах лаванди або просто вправи на самоаналіз, роздуми - це лише кілька речей, які ви можете зробити, щоб просто відключитися. Створіть приємну атмосферу і увімкніть у свій вечірній розпорядок невеликі ритуали, щоб заспокоїтися. Наприклад, покладіть щоденник поруч із ліжком і перед сном приділіть трохи часу роздумам про минулий день. Це допоможе очистити думки, ви зможете розслабитися і побачите, що ваш сон буде набагато якіснішим! Ми допоможемо зробити ваш сон здоровим! Вибір матраца не менш важливий, ніж перераховані вище питання!